Европа

Меркел, Шолц и провинциските премиери утре ќе разговараат за мерките против Ковид -19

Германската канцеларка Ангела Меркел и нејзиниот наследник Олаф Шолц утре ќе разговараат со лидерите на 16-те провинции во Германија за да ги заострат ограничувањата за да го запрат наглиот пораст на инфекции со коронавирус

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close