0_Web_АктуелноЕвропаСвет.Слајдер

Меркел: Побрзо требаше да се воведат тестовите за Ковид-19

Германската канцеларка во заминување Ангела Меркел во интервју за Зидојче цајтунг изјави дека најслаб момент во борбата против пандемијата со Ковид-19 била заштитата на старските домови минатата зима, кога починаа најмалку 30.000 луѓе

Back to top button
Close
Close