БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Меркел на крајот од месецов во посета на Грција

За 29 октомври, според грчките медиуми, е договорена посетата на германската канцеларка Ангела Меркел на Атина, што ќе биде и проштално патување во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close