0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел: Најголемите предизвици беа масовниот прилив на бегалци и пандемијата на коронавирусот

Германската канцеларка во заминување Ангела Меркел изјави дека најголемите предизвици за време на нејзиниот 16-годишен мандат биле масовното бегство на луѓе од Сирија и околните земји и пандемијата на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close