0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел и формално разрешена од функцијата, владата е со технички мандат

По конститутивната седница на Бундестагот, на која присуствуваа и канцеларката и членовите на владата, германскиот претседател, Франк-Валтер Штајнмаер во палатата Белви и го предаде указот за разрешување од функцијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close