ЕвропаСвет.Слајдер

Меркел го пофали Лашет како „градител на мостови“

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно го поддржа кандидатот на нејзината Христијанско-демократска партија, Армин Лашет, на крајот од кампањата пред денешните избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close