ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел го поздрави формирањето нова советничка група на СЗО

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека светот треба подобро да се подготви за да го испита потеклото на болеста и го поздрави формирањето нова советодавна група на Светската здравствена организација (СЗО) за опасните патогени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close