БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Меркел вети дека ќе ја продолжи поддршката од ЕУ за Турција

Германската канцеларка во заминување Ангела Меркел денеска во Истанбул вети дека Европската Унија ќе продолжи да ја поддржува Турција, која има згрижено четири милиони бегалци

Back to top button
Close
Close