БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Мерката пар-непар одново се воведува во центарот на Атина за да се намали сообраќајниот метеж

По пауза од речиси две години, од утрово во центарот на Атина се враќаа сообраќајните ограничувања, односно одново се воведува мерката пар- непар за возилата со цел да се намали сообраќајниот метеж, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close