0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

„Медијапул“: Власта и опозицијата во Бугарија мора да го расплетат јазолот со Северна Македонија

И покрај притисокот од САД и Европската комисија и фактот дека европската интеграција на Северна Македонија е неоспорен интерес и на Бугарија и на Унијата, изгледите дека Софија ќе ја одобри преговарачката рамка со земјава се уште се нереални, доколку Скопје не покаже подготвеност да ги прифати бугарските барања, оценува софискиот портал „Медијапул.бг“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close