Посетете ја новата веб страна на МИА
БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Медиу смета дека е невин и обвини дека мотивот за негово кривично гонење е политички

Поранешниот албански министер за одбрана, Фатмир Медиу, кој е обвинет за злоупотреба на службената положба за случајот „Грдец", во првата реакција обвини дека мотивот е политички, додавајќи дека е невин, бидејќи, според него, не била „министерска наредба што ја предизвикала трагедијата".

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close