0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

„Медиумски ден“ на Институтот за комуникациски студии, од годинава се приклучува и „МИА“

Институтот за комуникациски студии денеска ќе го организира шестиот „Медиумски ден“. Околу 130 ученици од 13 училишта ќе ги посетат МРТ, ТВ 21, Радио МОФ, ТВ Плус, ТВ Тера и ТВ Вис кои се традиционални домаќини, и Медиумската информативна агенција (МИА) и ТВ Сител ќе се вклучат за прв пат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close