БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Медиуми: Опозициските партии ССП на Ѓилас, ДС на Лутовац, НС на Јеремиќ и ПСГ заедно излегуваат на изборите на сите нивоаизбори

Српските опозициски партии-Партијата за слобода и правда (ССП), Демократската партија (ДС), Народната партија и Движењето на слободни граѓани (ПСГ) постигнаа договор за заедничко учество на изборите на сите нивоа, потврдено им е на повеќе српски медиуми, јави дописниот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close