0_Македонија.ПорталДописници МКД

МД „Илинден” доби верски календари од МПЦ-ОА за Македонците во Албанија

Македонското друштво „Илинден"-Тирана доби верски календари за 2022 господово лето, кои бесплатно ќе бидат распределени на Македонците во Албанија, информираше за МИА, Никола Ѓурѓај претседател на друштвото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close