ХроникаХроника.Портал

МВР: Се преземаат мерки за расчистување на пријавениот напад во Младинскиот центар „Сакам да знам“

Министерството за внатрешни работи соопшти дека се преземаат неопходните мерки и активности за расчистување на пријавениот напад во текот на вчерашниот ден врз вработена во младинскиот центар „Сакам да знам“-Водно кога, според пријавеното, едно лице упатувало закани и навреди кон вработената.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close