ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР: Санкционирани 79 возачи за недавање првенство на минување

Во засилена акциска контрола за санкционирање на возила кои недаваат првенство на минување на крстосница на територијата на Република Северна Македонија, полицијата денеска во периодот од 09:00 до 14:00 часот санкционирала 79 возачи, од кои 21 на територијата на СВР Тетово, 19 на територија на СВР Битола, 15 на територијата на СВР Куманово ...

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close