ОпштествоХроника

МВР: Расчистени шест кривични дела, приведена скопјанка која крадела во Гази Баба

Полициски службеници од ЕВР - Гази Баба ја лишија од слобода Б.А. (35) од Скопје за сторени повеќе кривични дела „измама“, „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба.

Back to top button
Close
Close