ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР: Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна

Министерство за внатрешни работи соопшти дека вчера (30.06.2022) во 09.40 часот во с. Неготино, гостиварско, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го  привеле 22-годишниот С.Т. од с.Неготино. За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close