ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР: Приведени две лица во струшко, фатени со бесправно исечени дрва

Од Министерството за внатрешни работи, информираат, дека во акцијата се приведени две лица, меѓу кои вработен во ШПС „Јабланица“, кој се обидел да пополни испратница и да му овозможи на превозникот документ за легален транспорт,  но бил спречен од полициските службеници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close