0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

МВР и ОБСЕ заедно работат на професионализација на полицијата

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје Клеменс Која денеска, во Полицискиот центар за обука „Идризово“, ја промовираа новата компјутерска опрема вредна околу 95 илјади евра. Таа се состои од лаптоп компјутери и техничка опрема кои ќе помогнат во унапредувањето на онлајн-наставата и учењето наменета за Центарот за обука на МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close