ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР: Истрага против кичевец кај кого беше пронајден кокаин

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кичево донесе наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен жител на градот, осомничен дека сторил кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни суптанции и прекурсори“ од член 215 став 1 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close