0_Македонија.ПорталЛокални избори 2021Политика

МВР информира за пријави во однос на изборниот процес (ДПЛ)

Во СВР Охрид околу 14,10 часот од претседател на избирачкиот одбор било пријавено дека на избирачко место бр.1884 во с.Октиси, струшко К.С.(67) од с.Октиси го искинал и го фрлил гласачкото ливче.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close