ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР: Во Кочани приведено лице поради бегство од КПУ Затвор Струмица

Полициски службеници од ОВР Кочани денеска околу 1:30 часот во Градскиот трговски центар во Кочани го пронашле и привеле Џ. Џ. (20) од Кочани поради бегство од Казнено-поправната установа Затвор Струмица.

Back to top button
Close
Close