ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 03.12.2021 полициски службеници од ОВР Кичево ги лишиле од слобода Б.Т.(26) и М.Б.(26), двајцата од Струга. При преглед во патничко возило „киа сид“, со струшки регистарски ознаки, во кое двајцата се превезувале, била пронајдена и одземена ќеса со марихуана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close