ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

Во текот на вчерашниот ден, во 15:00 часот на Граничниот премин Табановце, на излез од државата, при пасошка контрола на Е.С.(24) од Република Албанија било констатирано дека се послужила со туѓа патна исправа. Извршен бил претрес над неа и багажот, при што не биле пронајдени нејзините оргинални документи, а по извршена дополнителна проверка било утврдено дека лицето поседува албанска лична карта со нејзиниот вистински идентитет, на име Н.С.(31) од Aлбанија. Таа била приведена и предадена на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close