ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 17.09.2021 во 22:00 часот во с.Кокино, општина Старо Нагоричане, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.Н.(37) од Скопје, затоа што кај него билe пронајдени марихуана, прашкаста материја и семки од растението канабис. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close
Close