ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 14.10.2021 во 16:10 часот во село Долно Соње, општина Сопиште, полициски службеници од Оперативен тим потраги ја лишиле од слобода А.В.М.(46) од Скопје која се барала со потерница за издржување затворска казна.Таа била спроведена во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close