ХроникаХроника.Портал

МВР-билтен

На 16.08.2022 во 11.20 часот полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 30-годишниот тетовец Н.К.. При претрeс извршен со судска наредба во неговиот дом во Тетово била пронајдена марихуана. Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен поднесок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close