ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

Полициски службеници од полициска станица Битола вчера го лишиле од слобода  К.Н.(67) од Битола. При претрес на дом и други простории на ул.„Илинденска“ во Битола, биле пронајдени и одземени марихуана, таблетки, две ловни пушки, пиштол и куршуми.

Back to top button
Close
Close