ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

Во близина на автобуската станица во Гостивар, полициски службеници од СВР Тетово – Полициска станица Гостивар, денеска во 09:45 часот ја лишиле од слобода М.И.(29) од село Вруток, гостиварско. Таа била барана со потерница од Основен суд Тетово за издржување казна затвор од три години во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за сторено кривично дело по член 237 ст.1 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close