ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 18.05.2022 во периодот од 09.50 до 11.30 часот на улица „Илинденска“ и улица „180“ во Тетово,  полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судски наредби, ги привеле Ш.А.(63) од тетовско Рогле и Е.Р.(21) од Тетово за издржување на затворски казни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close