ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

Нa 22 јануари 2022 на Граничниот премин Блаце бил приведен В.Ш. (40), кој се барал со централен распис по член 239 ,,затајување“ од Кривичниот законик за пријавен кривично правен настан од правно лице сопственост на А.С.. Од страна на Единицата за интервентна полиција В.Ш е спроведен во ПС Карпош каде во присуство на правен застапник го признал делото и начинот на кој го извршил, по што против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close