ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 22.01.2022 во 00.05 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор и граничен премин  Богородица на магистралниот пат с.Удово- Дeмир Капија бил приведен Ј.Л. (23) од с. Крушопек, кој во патничко моторно возило „голф“ превезувал девет лица – мигранти, петмина од Сирија и четворица од Индија. Известен е јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close