ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 12.01.2022 во 18.15 часот полициски службеници од СВР Тетово - Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода П.Е. (35) од Гостивар, поради сомнение дека сторил кривични дела „тешки кражби“, извршени во текот на декември 2021 година од деловни објекти во Гостивар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close