ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

Ноќеска во 01:00 часот на подрачјето на Ѓорче Петров полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.О.(40) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени марихуана, бела грутчеста материја, таблетки, дигитална вага и нож. По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close