ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 23.09.2021 во 13.30 часот во дебарското село Таранеш, во близина на граничен камен ГКЕ 16/3 од полициски службеници се лишени од слобода Ј.М.(22) и А.М.(24) двајцата од Р.Албанија затоа што оствариле илегален влез во државава и кај нив биле пронајдени предмети кои потекнувале од кривично дело „кражба“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close