ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Денеска (25.09.2021) во 13.45 часот полициски службеници од Полициска станица Богородица кај место викано „Одморалиште“ на автопатот „Пријателство“, го лишиле од слобода Д.С. од Гостивар, поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично дело „криумчарење на мигранти“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close