ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

СВР Велес поднесе кривична пријава против А.Ј.(20)  од Велес, осомничен за кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекусори“ по чл.215 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close