ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 25.11.2021 на ул.„Питу Гули“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 48-годишниот тетовец Н.Б., кој бил затекнат како врши кражба на дрва во дворот од куќата на Л.М.(48) во Тетово. Тој е задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, по што ќе следува поднесок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close