Посетете ја новата веб страна на МИА
ХроникаХроника.Портал

МВР-билтен (ДПЛ)

На 04.12.2022 во 01.00 часот , полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Љ.П.(29) од Куманово. Тој бил осуден на седум години казна затвор за сторено кривично дело „разбојништво“ по член 237 од Кривичниот законик, а бил баран по централна потерница за доиздржување казна затвор од две години и три месеци. Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор К'шање за доиздржување на казната.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close