ХроникаХроника.Портал

МВР-Билтен (ДПЛ)

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Д.(25) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 08.06.2021, полициски службеници од СВР Скопје извршиле преглед над пријавениот при што пронашле и одзеле марихуана и амфетамин.

Back to top button
Close
Close