ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 30.10.2021 во 16.57 во СВР Куманово, А.М. од Куманово пријавил дека во населбата „Ајдучка чешма“ пронашол неексплодирана минофрлачка граната од Втората светска војна со калибар 82мм. Екипа од СВР Куманово извршила увид, а гранатата била безбедно подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување за понатамошна постапка.

Back to top button
Close
Close