ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен ДПЛ

На бул.„Илинден“ во Скопје, денеска полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода З.В.(56) од Скопје. Тој бил баран по распишана централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од четири години за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“, по член 418-б од Кривичниот законик. Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено - поправна установа за издржување на казната.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close