ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 27.10.2021 во 19.50 во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Е.Р.(25) од Куманово, поради постоење основи на сомнение дека на 20.09.2021 од куќа на Б.Р. на ул.„Средорек“ во Куманово одзел повеќе предмети.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close