ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.М.(39) од Гостивар, осомничен за пет кривични дела „одземање на моторно возило“ и едно „тешка кражба“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close