ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.Б.(36) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Тој, во текот на март оваа година, извршил продажба на патничко моторно возило „фиат пунто“, сопственост на Н.Ц. од Охрид, но не ѝ извршил исплата на парите.

Back to top button
Close
Close