ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 18.10.2021 во 11:00 часот, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба од Основен суд Куманово, го лишиле од слобода М.З.(27) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по член 300 став 1 од Кривичниот законик за „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close