ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје денеска (28.05.2022) околу 11.00 часот на подрачјето на Кисела Вода ги лишија од слобода Г.К.(34) и Д.М.(32), двајцата од Скопје, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени две пакувања кафеава прашкаста материја, апчиња, бела прашкаста материја, марихуана, дигитална вага, дробилка, метадон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close