ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Денеска (17.05.2022) во 11.00 часот на ул.„Мајка Тереза" во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода А.А.(40) од Скопје. Тој бил баран по три централни потерници од Основен кривичен суд Скопје за издржување вкупна затворска казна од осум години и шест месеци за сторени кривични дела по член 378, член 206 и член 236 од Кривичниот законик. Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close