ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Ќ.А.(59) од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неизвршување на судска одлука“. Тој, на 07.08.2021 бил затекнат при извршување на нелегални градежни активности, иако претходно од надлежни инспекциски служби му било издадено решение за запирање на градежните зафати.

Back to top button
Close
Close